Informace

Kralupy nad Vltavou 22. 10. 2022

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ se vrací do Kralup nad Vltavou. Jedná se o festival s podtitulem MUSICA / THEATRUM / MAGIA. Dominantní programovou náplní této ojediněle pojaté dark indie kulturní produkce je hudba. Magická noc ale vždy přináší i řadu překvapení s přesahem do dalších kumštýřských oblastí, kterými jsou zejména tanec, divadlo a fotografie.

Hlavní festivalový program: sobota 22. října 2022 od 17:00 hodin

Matador česko-slovenské hudební publicistiky Petr Korál  uvede:

Oslava  – Petr Štěpán „60“

XIII. STOLETÍ / gothic rock

UNDERTHESKIN (Polsko) / post-punk double espresso

BRATRSTVO LUNY / LunArt music, postgothic

CARPATIA CASTLE / gothic rock

TANEČNÍ SKUPINA NADĚJE
PAVEL KOHN (hraje a zpívá Karla Kryla i vlastní tvorbu, křest CD)
URBEX TEAM KRALUPY, výstava fotografií
MANON BLACK, fetish goth fashion designer, Manon obssesive shop
KATEŘINA KREJČOVÁ, Princess of Moonlight Empire
VÁCLAV CÍLEK, spisovatel

MOŽNOST POUZE PRO PŘEDPLATILE!

Kdo si zakoupí vstupenku v předprodeji, má jedinečnou příležitost získat možnost vstupu na doprovodné akce (s omezenou kapacitou!), které budou předcházet hlavnímu festivalovému programu!

 KINO VLTAVA: PREMIÉRA DOKUMENTÁRNÍHO FILMU O PETRU ŠTĚPÁNOVI

 Abyste měli možnost získat vstup na slavnostní uvedení filmu, je třeba mít zakoupenou vstupenku na hlavní festivalový program a požádat o rezervaci místa na e-mailu bratrstvoluny@seznam.cz (rozhoduje datum a čas doručení – čím dříve napíšete, tím větší máte šanci, že dostanete nabídku na koupi vstupenky na slavnostní moderovanou premiéru filmu za účasti mnoha zajímavých hostů včetně Petra Štěpána).

  „Pro mne osobně noc vskutku Magická – plná hudby, uměleckých událostí a příjemných setkání s ostatními muzikanty a spisovateli. Atmosféra, jakou zažijete jen málokde. Vnímavé publikum, které si svátek gotiky opravdu užívá.“
Petr Štěpán (XIII. STOLETÍ)                                                 

Novinový manifest s „krameriovskou aurou“ TRUBADÚR V  vychází o zářijovém úplňku (10. 9. 2022)

KaSS Vltava

Kulturní a společenské středisko Vltava: http://www.kasskralupy.cz/

Spojení

Brzy bude upřesněno

Ubytování a restaurace

Brzy bude upřesněno

Kulturní tipy

ZDROJ: KUDY Z NUDY /
https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/stredocesky-kraj/kladensko-slansko/kralupy-nad-vltavou

Turistická informační centra

Infocentrum MěÚ Kralupy nad Vltavou, Palackého náměstí 1, 278 01 Kralupy nad Vltavou
Turistické informační centrum I – Cafe Kralupy nad Vltavou, Mostní 22, 278 01 Kralupy nad Vltavou

Kralupy leží severně od Prahy na obou březích Vltavy mezi Mělníkem a Slaným. Bývaly oblíbeným místem prázdnin a odpočinku známého básníka Jaroslava Seiferta, dnes se odtud můžete vypravit třeba na zámek Veltrusy nebo na zámek Nelahozeves.

Co musíte vidět v Kralupech nad Vltavou?
Podobu města výrazně poznamenal nálet v březnu 1945, kdy Kralupy zasypaly stovky ničivých bomb spojeneckého letectva. Válku ale přečkala jak nejstarší památka, kostel sv. Jakuba Většího v Minicích, tak novogotický kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Václava, při povodních roku 2002 zatopený do výše 1,5 metru. Povodně vydržel i 200 metrů dlouhý most T. G. Masaryka, slavnostně otevřený roku 1928. S historií Kralup a významnými osobnostmi se podrobně seznámíte v Městském muzeu.

Seifertovy Kralupy
Hrob na místním hřbitově, pomník v místní části Lobeček, pamětní síň v muzeu a každoročně pořádaný festival přednesu poezie Seifertovy Kralupy připomínají básníka Jaroslava Seiferta (1901–1986), nositele Nobelovy ceny za literaturu. Z Kralup pocházela jeho maminka a Seifert sem v mládí často jezdil k prarodičům. Město a okolí se objevuje v jeho básních, například ve sbírkách Maminka nebo Býti básníkem. Podle svého přání básník našel na kralupském hřbitově místo posledního odpočinku.

Sport, příroda a památky
Milovníkům aktivního pohybu Kralupy nabízejí letní koupaliště, plavecký bazén a zimní stadion. Kdo má rád pěkná přírodní zákoutí, ten by měl vyšplhat na skalnaté návrší Hostibejk s vyhlídkovým altánem, odkud byla roku 1871 pořízena zřejmě nejstarší fotografie města. Můžete se také vydat po červené turistické značce podél levého břehu řeky Vltavy po takzvané Dvořákově cestě, která spojuje Kralupy nad Vltavou s Nelahozevsí a vede až k tamnímu zámku, anebo se vypravit na zámek Veltrusy.